SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
IK UPPSALA FOTBOLL

Kommande matcher
APRIL 2024
 
14
15:00
sön
15:00    
Elitlaget, Fryxellska skolan
Mallbackens IF Sunne - IK Uppsala Fotboll  -      
 
17
ons
00:00    
Elitförberedande, Studenternas
IK Uppsala Fotboll - Danmarks IF   -      
20
10:00
lör
10:00    
Elitförberedande, Gränby konstgräsplan
IK Uppsala Fotboll - Storvreta IK   -      
20
13:15
lör
13:15    
Elitförberedande, Boovallen 1
Boo FF - IK Uppsala Fotboll  -      
20
16:15
lör
16:15    
Elitförberedande, Gränby konstgräsplan
IK Uppsala Fotboll F15 - Smedby AIS  -      
21
12:00
sön
12:00    
Elitförberedande, Stenhagens IP Konstgräs
Procyon BK - IK Uppsala Fotboll   -      
21
14:00
sön
14:00    
Elitlaget, Studenternas
IK Uppsala Fotboll - Eskilstuna United DFF  -      
 
27
11:00
lör
11:00    
Elitförberedande, Gimo Konstgräs
Gimo IF FK - IK Uppsala Fotboll   -      
27
12:15
lör
12:15    
Elitförberedande, Midgårdsvallen Konstgräs
FC Arlanda - IK Uppsala Fotboll  -      
27
14:00
lör
14:00    
Elitförberedande, PreZero Arena
Smedby AIS - IK Uppsala Fotboll F15  -      
27
16:00
lör
16:00    
Elitlaget, Studenternas
IK Uppsala Fotboll - IFK Kalmar  -      
28
sön
00:00    
Elitförberedande, Studenternas
IK Uppsala Fotboll -   -      
MAJ 2024
 
01
13:00
ons
13:00    
Elitlaget, Bollstanäs IP 1
Bollstanäs SK - IK Uppsala Fotboll  -      
04
10:00
lör
10:00    
Elitförberedande, Midgårdsvallen Konstgräs
FC Arlanda Vit - IK Uppsala Fotboll   -      
04
16:15
lör
16:15    
Elitförberedande, Gränby konstgräsplan
IK Uppsala Fotboll F15 - Vaksala SK  -      
04
18:10
lör
18:10    
Elitförberedande, Korsängen A Konstgräs Enköping
Enköpings SK FK - IK Uppsala Fotboll   -      
05
12:00
sön
12:00    
Elitförberedande, Johannesbäckskolan Konstgräs
Vaksala SK - IK Uppsala Fotboll   -      
05
13:00
sön
13:00    
Elitlaget, Studenternas
IK Uppsala Fotboll - Umeå IK FF  -      
05
17:30
sön
17:30    
Elitförberedande, Studenternas
IK Uppsala Fotboll - Karlbergs BK  -      
 
09
11:30
tor
11:30    
Elitförberedande, Gränby konstgräsplan
IK Uppsala Fotboll - Gamla Upsala SK F10 Gul  -      
09
12:00
tor
12:00    
Elitförberedande, Värmdövallen 1
Värmdö IF/Sickla IF - IK Uppsala Fotboll  -      
09
14:00
tor
14:00    
Elitförberedande, Sävja IP Konstgräs
IK Uppsala Fotboll - BKV Norrtälje  -      
11
15:00
lör
15:00    
Elitförberedande, Studenternas
IK Uppsala Fotboll - Karlslunds IF FK  -      
12
sön
00:00    
Elitförberedande, Övrig plats
Västerås SK FK F15 - IK Uppsala Fotboll F15  -      
12
14:00
sön
14:00    
Elitlaget, NP3 Arena
Sundsvalls DFF - IK Uppsala Fotboll  -      
 
18
11:00
lör
11:00    
Elitförberedande, Valsätra Konstgräs
Unik FK P11 Vit - IK Uppsala Fotboll   -      
18
16:15
lör
16:15    
Elitförberedande, Gränby konstgräsplan
IK Uppsala Fotboll F15 - Gustafs GoIF 08-09/ Islingby IK  -      
19
14:00
sön
14:00    
Elitlaget, Studenternas
IK Uppsala Fotboll - Sunnanå SK  -      
19
14:00
sön
14:00    
Elitförberedande, Västerstrands IP
QBIK - IK Uppsala Fotboll  -      
19
15:30
sön
15:30    
Elitförberedande, Danelid 4
Danmarks IF - IK Uppsala Fotboll   -      
 
24
19:00
fre
19:00    
Elitlaget, Lötens IP Konstgräs
Gamla Upsala SK - IK Uppsala Fotboll  -      
25
11:30
lör
11:30    
Elitförberedande, Gränby konstgräsplan
IK Uppsala Fotboll - IK Sirius FK  -      
25
16:30
lör
16:30    
Elitförberedande, Studenternas
IK Uppsala Fotboll - Sandvikens IF   -      
26
12:15
sön
12:15    
Elitförberedande, Gränby konstgräsplan
IK Uppsala Fotboll F15 - Gideonsbergs IF F08  -      
26
15:30
sön
15:30    
Elitförberedande, Gränby konstgräsplan
IK Uppsala Fotboll - Storvreta IK svart  -      
JUNI 2024
 
01
16:00
lör
16:00    
Elitförberedande, Behrn Arena
KIF Örebro DFF - IK Uppsala Fotboll  -      
02
12:00
sön
12:00    
Elitförberedande, Stora Ensoplanen
Kvarnsvedens IK F2009 - IK Uppsala Fotboll F15  -      
02
13:30
sön
13:30    
Elitförberedande, Bälinge IP 3
Bälinge IF - IK Uppsala Fotboll   -      
02
16:00
sön
16:00    
Elitförberedande, Gränby konstgräsplan
IK Uppsala Fotboll - Sigtuna IF FK P11 Blå  -      
 
06
16:15
tor
16:15    
Elitförberedande, Gränby konstgräsplan
IK Uppsala Fotboll F15 - Skogstorps GOIF F08/09  -      
08
10:00
lör
10:00    
Elitförberedande, Gränby konstgräsplan
IK Uppsala Fotboll - Sveakurd FF  -      
08
14:00
lör
14:00    
Elitlaget, Studenternas
IK Uppsala Fotboll - Jitex BK  -      
08
18:15
lör
18:15    
Elitförberedande, Gränby konstgräsplan
IK Uppsala Fotboll F15 - Eskilstuna United DFF F15 Akademi  -      
09
11:00
sön
11:00    
Elitförberedande, Sävja IP Konstgräs
IK Uppsala Fotboll - Alsike IF F10  -      
09
15:00
sön
15:00    
Elitförberedande, Studenternas
IK Uppsala Fotboll - IK Brage/Islingby IK  -      
 
10
19:00
mån
19:00    
Elitförberedande, Vargspåret IP 1
Funbo IF F 10/11 - IK Uppsala Fotboll   -      
11
18:00
tis
18:00    
Elitförberedande, Danelid 4
Danmarks IF - IK Uppsala Fotboll   -      
12
18:00
ons
18:00    
Skiljebo SK F 09 - IK Uppsala Fotboll F15  -      
13
19:00
tor
19:00    
Elitlaget, Grönpepparparkens IP A
Örebro SK FK - IK Uppsala Fotboll  -      
15
13:00
lör
13:00    
Elitförberedande, Hammarby IP 1
Hammarby IF FF - IK Uppsala Fotboll  -      
 
19
19:00
ons
19:00    
Elitförberedande, Studenternas
IK Uppsala Fotboll - IFK Lidingö FK  -      
20
18:00
tor
18:00    
Elitlaget, Studenternas
IK Uppsala Fotboll - Alingsås IF FF  -      
23
14:00
sön
14:00    
Elitförberedande, Gränby konstgräsplan
IK Sirius FK P13U B - IK Uppsala Fotboll   -      
 
29
16:00
lör
16:00    
Elitlaget, Framnäs IP A-plan
Lidköpings FK - IK Uppsala Fotboll  -      
JULI 2024
 
06
14:00
lör
14:00    
Elitlaget, Studenternas
IK Uppsala Fotboll - Malmö FF  -      
AUGUSTI 2024
 
04
15:00
sön
15:00    
Elitförberedande, Studenternas
IK Uppsala Fotboll - Hammarby IF FF  -      
 
08
18:30
tor
18:30    
Elitförberedande, Lidingövallen 1
IFK Lidingö FK - IK Uppsala Fotboll  -      
10
12:00
lör
12:00    
Elitförberedande, Granebergs G5
Sunnersta AIF Grön - IK Uppsala Fotboll   -      
10
15:45
lör
15:45    
Elitförberedande, Borlänge Energi Arena
IK Brage/Islingby IK - IK Uppsala Fotboll  -      
11
14:00
sön
14:00    
Elitlaget, Tunavallen
Eskilstuna United DFF - IK Uppsala Fotboll  -      
 
16
18:00
fre
18:00    
Elitlaget, Studenternas
IK Uppsala Fotboll - Gamla Upsala SK  -      
17
10:30
lör
10:30    
Elitförberedande, Stenhagens IP Konstgräs
IF VP Uppsala - IK Uppsala Fotboll   -      
17
11:00
lör
11:00    
Elitförberedande, Gränby konstgräsplan
IK Uppsala Fotboll - Funbo IF F 10/11  -      
17
15:00
lör
15:00    
Elitförberedande, Studenternas
IK Uppsala Fotboll - KIF Örebro DFF  -      
18
12:30
sön
12:30    
Elitförberedande, Årsta IP Konstgräs
Vaksala SK - IK Uppsala Fotboll F15  -      
 
24
11:45
lör
11:45    
Elitförberedande, Brunnbyvallen 1
Alsike IF F10 - IK Uppsala Fotboll   -      
25
10:00
sön
10:00    
Elitförberedande, Gränby konstgräsplan
IK Uppsala Fotboll - Upsala IF Fotboll UIF P11  -      
25
13:00
sön
13:00    
Elitförberedande, Jernvallens Arena
Sandvikens IF - IK Uppsala Fotboll  -      
25
14:00
sön
14:00    
Elitlaget, Umeå Energi Arena SOL
Umeå IK FF - IK Uppsala Fotboll  -      
25
15:15
sön
15:15    
Elitförberedande, Gränby konstgräsplan
IK Uppsala Fotboll F15 - Västerås SK FK F15  -      
 
31
13:00
lör
13:00    
Elitförberedande, Sittab Arena
Gustafs GoIF 08-09/ Islingby IK - IK Uppsala Fotboll F15  -      
31
15:00
lör
15:00    
Elitlaget, Studenternas
IK Uppsala Fotboll - Bollstanäs SK  -      
SEPTEMBER 2024
 
01
11:00
sön
11:00    
Elitförberedande, Gränby konstgräsplan
IK Uppsala Fotboll - Bälinge IF  -      
01
15:00
sön
15:00    
Elitförberedande, Studenternas
IK Uppsala Fotboll - QBIK  -      
 
07
13:00
lör
13:00    
Elitförberedande, Önsta IP A
Gideonsbergs IF F08 - IK Uppsala Fotboll F15  -      
07
14:00
lör
14:00    
Elitförberedande, Karlslund Arena
Karlslunds IF FK - IK Uppsala Fotboll  -      
07
16:00
lör
16:00    
Elitlaget, Mjörnvallen, A-plan
Alingsås IF FF - IK Uppsala Fotboll  -      
08
10:15
sön
10:15    
Elitförberedande, Johannesbäckskolan Konstgräs
IK Sirius FK - IK Uppsala Fotboll   -      
08
10:30
sön
10:30    
Elitförberedande, Gränby konstgräsplan
IK Uppsala Fotboll - Alsike IF P11 Svart  -      
 
14
11:15
lör
11:15    
Elitförberedande, Gränby konstgräsplan
IK Uppsala Fotboll F15 - Kvarnsvedens IK F2009  -      
14
16:00
lör
16:00    
Elitlaget, Studenternas
IK Uppsala Fotboll - Sundsvalls DFF  -      
15
11:00
sön
11:00    
Elitförberedande, Gränby konstgräsplan
IK Uppsala Fotboll - Danmarks IF  -      
15
15:00
sön
15:00    
Elitförberedande, Studenternas
IK Uppsala Fotboll - Värmdö IF/Sickla IF  -      
 
21
10:00
lör
10:00    
Gamla Upsala SK F10 Gul - IK Uppsala Fotboll   -      
22
13:30
sön
13:30    
Elitförberedande, Årby IP KG
Eskilstuna United DFF F15 Akademi - IK Uppsala Fotboll F15  -      
22
14:15
sön
14:15    
Elitförberedande, Stadshagens IP 1
Karlbergs BK - IK Uppsala Fotboll  -      
22
15:00
sön
15:00    
Elitlaget, Electrolux Home Arena
Sunnanå SK - IK Uppsala Fotboll  -      
 
28
11:00
lör
11:00    
Elitförberedande, Studenternas
IK Uppsala Fotboll - Vaksala SK  -      
28
16:00
lör
16:00    
Elitlaget, Studenternas
IK Uppsala Fotboll - Lidköpings FK  -      
29
sön
00:00    
Elitförberedande, Övrig plats
- IK Uppsala Fotboll  -      
29
16:15
sön
16:15    
Elitförberedande, Gränby konstgräsplan
IK Uppsala Fotboll F15 - Skiljebo SK F 09  -      
OKTOBER 2024
 
05
15:00
lör
15:00    
Elitlaget, Åbyvallen 1 Konstgräs
Jitex BK - IK Uppsala Fotboll  -      
05
15:00
lör
15:00    
Elitförberedande, Orrlidens IP
Skogstorps GOIF F08/09 - IK Uppsala Fotboll F15  -      
06
15:00
sön
15:00    
Elitförberedande, Studenternas
IK Uppsala Fotboll - Boo FF  -      
 
12
16:00
lör
16:00    
Elitlaget, Studenternas
IK Uppsala Fotboll - Mallbackens IF Sunne  -      
13
11:00
sön
11:00    
Elitförberedande, Östermalms IP 1
Djurgårdens IF FF - IK Uppsala Fotboll  -      
 
19
15:00
lör
15:00    
Elitlaget, Malmö Stadion
Malmö FF - IK Uppsala Fotboll  -      
20
15:00
sön
15:00    
Elitförberedande, Studenternas
IK Uppsala Fotboll - IFK Västerås FK  -      
NOVEMBER 2024
 
02
15:00
lör
15:00    
Elitlaget, Gröndals IP 1, Kalmar
IFK Kalmar - IK Uppsala Fotboll  -      
 
10
14:00
sön
14:00    
Elitlaget, Studenternas
IK Uppsala Fotboll - Örebro SK FK  -      
 
Huvudpartner Elitfotboll Dam
Titelpartner
Huvudpartner
Officiell sportmaterialleverantör
Utvecklingspartner
Officiell Ligaboll leveras av