SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
IK UPPSALA FOTBOLL
Passionerade Moderna Inkluderande

Kontakt

LEDNING

Ordförande: Linda Zillén 

linda.zillen@uppsalafotboll.se | 0768 64 03 34

Ledamot: Helena Åsbrink

helena.asbrink@uppsalafotboll.se

Ledamot: Ylva Geifalk

ýlva.geifalk@uppsalafotboll.se | 0708 69 35 37

Ledamot/Klubbchef: Gunnar Källsten

gunnar.kallsten@uppsalafotboll.se | 072 201 01 81

Ledamot/Marknad: Åke Huss

ake.huss@uppsalafotboll.se | 070 878 10 00

 

SÄLJ/MARKNAD

Säljare: Håkan Sandberg

hakan.sandberg@uppsalafotboll.se | 076-880 00 31

 

KOMMUNIKATION

Webbansvarig: Gunnar Källsten

gunnar.kallsten@uppsalafotboll.se | 072 201 01 81

Kommunikatör/Sociala medier: Malin Stjernling

malin.stjernling@uppsalafotboll.se | 073-740 40 65

 

ADMINISTRATION

Kansli: Linda Blom

linda.blom@uppsalafotboll.se 

 

Kansli, Evenemangsansvarig: Linn Andersson

linn.andersson@uppsalafotboll.se | 070-319 22 60

 

Evenemang/Merchandise: Helena Arbman

helena.arbman@gmail.com | 070-259 80 59

 

Fadderverksamheten: Erik Högberg

erik.hogberg@uppsalafotboll.se

 

LEDARSTAB

Huvudtränare/Sportchef Elitlag: Jonas Valfridsson

jonas.valfridsson@uppsalafotboll.se | 073 438 35 88

Assisterande tränare Elitlag: Rikard Östergren

rikard.ostergren@uppsalafotboll.se| 073-983 90 72

Målvaktsinstruktör: Jonas Bylund

jonas.bylund@uppsalafotboll.se| 073-675 38 97

Lagledare Elitlag: Håkan Sandberg

hakan.sandberg@uppsalafotboll.se | 076-880 00 31

 

Fystränare Elitlag: Jonatan Berg

 

Mental coach Elitlag: Ingemar Persson

 

Naprapat Elitlag: Michael Borg

 

Fysioterapeut Elitlag: Hampus Ågren

 

Lagläkare Elitlag: Ashkan Kiani

 

Ledare U-trupp: 

Tränare: Jessiqa Öberg Tillbom (föräldraledig från 1/1)

jessiqa.oberg.tillbom@uppsalafotboll.se

Tränare: Johanna Johnsson

johanna.johansson@uppsalafotboll.se

Tränare: Edvard Ståhlberg

edvard.stahlberg@uppsalafotboll.se

Tränare: Tobias Andersson

tobias.andersson@uppsalafotboll.se

Tränare: André Markusson

andre.markusson@uppsalafotboll.se

Tränare: Oskar Leijon (mv)

oskar.leijon@uppsalafotboll.se

 

IK Uppsala Fotboll

Artillerigatan 12

752 37 Uppsala

E-post: kontakt@uppsalafotboll.se

 
Elitfotboll Dam huvudsponsor
Utvecklingspartner
Storpartner
Officiell sportmaterialleverantör
PARTNER
Mediapartners
Nätverkspartners
Stödpartner