Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
IK UPPSALA FOTBOLL
Passionerade Moderna Inkluderande

Kontakt

LEDNING

Ordförande: Linda Zillén 

linda.zillen@uppsalafotboll.se | 0768 64 03 34

Sekreterare: Fredrik Mattsson

fredrik.mattsson@uppsalafotboll.se | 0736 40 91 71

Medlemsansvarig: Fredrik Mattsson

Kassör: Vakant

Klubbchef: Gunnar Källsten

gunnar.kallsten@uppsalafotboll.se | 0722 01 01 81

Marknad: Åke Huss

ake.huss@akehuss.se | 070 878 10 00

 

KOMMUNIKATION

Webbansvarig: Gunnar Källsten

gunnar.kallsten@uppsalafotboll.se | 072 201 01 81

Skribent hemsida: Malin Stjernling

Sociala medier: Malin Stjernling

stjernling.malin@gmail.com | 073-740 40 65


ADMINISTRATION

Linda Blom

linda.blom@uppsalafotboll.se  


Arenagrupp: Helena Arbman

helena.arbman@gmail.com | 070-259 80 59


Fadderverksamheten: Erik Högberg

erik.hogberg@uppsalafotboll.se

 

LEDARSTAB

Huvudtränare/Sportchef Elitlag: Jonas Valfridsson

jonas@uppsalafotboll.se | 073 438 35 88
Assisterande tränare Elitlag: Tobias Birgersson

| 073 404 05 73
Målvaktsinstruktör: Jonas Bylund

| 073-675 38 97

Lagledare Elitlag: Håkan Sandberg

| 076-880 00 31

Huvudtränare Utvecklingstrupp: Fredrik Bernhardsson

fredrik.bernhardsson@uppsalafotboll.se | 076 809 03 06

Huvudtränare Utvecklingstrupp: Lovisa Delby

lovisa.delby@uppsalafotboll.se | 070 478 04 42 

Assisterande tränare Utvecklingstrupp: Jessiqa Öberg Tillbom


IK Uppsala Fotboll

Sportfältsvägen 3

754 19 Uppsala

E-post: kontakt@uppsalafotboll.se

 
Huvudpartner
Officiell Partner
PARTNER
Mediapartners
Nätverkspartners
Stödpartner