Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
IK UPPSALA FOTBOLL
Passionerade Moderna Inkluderande

Kontakt

LEDNING

Ordförande: Linda Zillén 

linda.zillen@uppsalafotboll.se | 0768 64 03 34

Sekreterare: Jonas Karlholm

jonas.karlholm@uppsalafotboll.se | 070 910 96 72

Ledamot: Ylva Geifalk

ýlva.geifalk@uppsalafotboll.se | 0708 69 35 37

Klubbchef: Gunnar Källsten

gunnar.kallsten@uppsalafotboll.se | 0722 01 01 81

Marknad: Åke Huss

ake.huss@uppsalafotboll.se | 070 878 10 00


SÄLJ/MARKNAD

Säljare: Håkan Sandberg

hakan.sandberg@uppsalafotboll.se | 076-880 00 31


KOMMUNIKATION

Webbansvarig: Gunnar Källsten

gunnar.kallsten@uppsalafotboll.se | 072 201 01 81

Skribent hemsida/Sociala medier: Malin Stjernling

malin@uppsalafotboll.se | 073-740 40 65


ADMINISTRATION

Kansli: Linda Blom

linda.blom@uppsalafotboll.se 


Evenemangsansvarig: Linn Andersson

linn.andersson@uppsalafotboll.se | 070-319 22 60


Evenemang/Merchandise: Helena Arbman

helena.arbman@gmail.com | 070-259 80 59


Fadderverksamheten: Erik Högberg

erik.hogberg@uppsalafotboll.se


Nätverksansvarig: Fredrik Mattsson

fredrik.mattsson@uppsalafotboll.se | 0736 40 91 71

 

LEDARSTAB

Huvudtränare/Sportchef Elitlag: Jonas Valfridsson

jonas@uppsalafotboll.se | 073 438 35 88

Assisterande tränare Elitlag: Tobias Birgersson

| 073 404 05 73

Målvaktsinstruktör: Jonas Bylund

| 073-675 38 97

Lagledare Elitlag: Håkan Sandberg

hakan.sandberg@uppsalafotboll.se | 076-880 00 31


Fysioterapeut Elitlag: Lina Nyberg

| 070-423 26 29


Lagläkare Elitlag: Sofie Hänni och Jonas Karlholm

jonas.karlholm@uppsalafotboll.se


Huvudtränare U-trupp: Lovisa Delby

lovisa.delby@uppsalafotboll.se | 070 748 04 42 

Assisterande tränare U-trupp: 
Tränare: Jessiqa Öberg Tillbom

jessiqa@uppsalafotboll.se

Tränare: Johanna Johnsson

Tränare: Tobias Andersson

Tränare: André Markusson



IK Uppsala Fotboll

Artillerigatan 12

752 37 Uppsala

E-post: kontakt@uppsalafotboll.se

 
Elitfotboll Dam huvudsponsor
Huvudpartner
Storpartner
Officiell sportmaterialleverantör
PARTNER
Mediapartners
Nätverkspartners
Stödpartner